אסנת רובין הרצאות
 
 
 

הרצאות

 
בנוסף לפרקטיקה במשפטים אני מעבירה הרצאות במספר נושאים על מנת לתת מידע משפטי רלוונטי לקהל השומעים, אך לא רק מידע כי אם גם חוויה !!!
חלק מהנושאים קשורים להון משפחתי וחלק קשורים לתחום העסקי.
ההרצאות מהוות עבורי הזדמנות מצוינת לעיסוק נוסף בתחום המשפטי המרתק בעיניי, תוך שילוב הזיקה והאהבה שלי ליצירתיות הגלומה בהרצאות.
אני בונה מבנה חדש להרצאה ומשלבת אמצעי המחשה אחרים ודוגמאות. כמובן שחלק מהגיוון נובע גם מקהל השומעים- תגובות, שאלות ובקשות.
נושאי ההרצאה הם :

 

1. מהו חוזה טוב? מהו חוזה גרוע? מתי כדאי וצריך לחתום על חוזה עסקי ?

 
ההרצאה מותאמת כהרצאת אורח ויכולה להיות ערך מוסף למה שנלמד בקורסים ובסדנאות שבהם משתתפים בעלי עסקים.
קהל היעד להרצאה על חוזים מסחריים הוא: סדנאות וקורסים ללימוד פיתוח עסקי, סדנאות וקורסים לשיווק באינטרנט, סדנאות וקורסים לניהול עסק וכדומה.

 

2. מהו חוזה טוב? מהו חוזה גרוע? על מה חשוב לשים לב בחוזי נדל"ן ?

 
קהל היעד: קורסים, סדנאות, השתלמויות בנושאי נדל"ן.
 

3. על ההון המשפחתי - צוואות, ירושות, הסכמי ממון, הסכמי מתנה - איך להימנע מהסתבכויות ?

 
ההרצאה נועדה לספק ידע, לעורר מודעות ולהתייחסות לשאלות שחשוב למשתתפים להעלות ולקבל תשובות. אמצעי ההמחשה, הדוגמאות והדרך בה מועברת ההרצאה מספקים ידע וחוויה חיובית למשתתפים, על אף שהנושא אינו פשוט מבחינה רגשית.
ההרצאה מתאימה לחוגי בית, מועדונים, דיור מוגן. הנושאים חשובים מאד! לרבים חסר ידע ולעיתים יש ידע מוטעה. מניסיוני המשתתפים רוצים לשמוע עוד וניגשים בסוף לשאול שאלות. המשתתפים יוצאים מההרצאה שבעי רצון בשל הידע שרכשו, הטיפים והחוויה.

 

4. מהו גישור ? הסבר והדגמות - סדנא חווייתית

 
הגישור מהווה דרך לניהול סכסוכים מחוץ לבתי המשפט מתוך בחירה של הצדדים, כאשר הם גם אלו שמגיעים לפתרון לסכסוך באמצעות אדם שלישי - המגשר.
 

5. הרצאה לבעלי עסקים

 
ההרצאה מיועדת כהרצאת אורח לסדנאות וקורסים לבעלי עסקים, כדי שיוכלו להכיר את ההליך הגישורי כדרך לפתרון סכסוכים. בהרצאה זו יקבלו המשתתפים מידע גם על ההבדלים בין תביעה בבית משפט, בוררות וגישור. בנוסף, אני משלבת הדגמה של סכסוכים מהתחום העסקי ואופן פתרונם על פי המודל הגישורי.
 

6. הרצאה לקהל הרחב

 
ההרצאה מיועדת לחוגי בית, מועדונים, דיור מוגן וכדומה. המשתתפים מקבלים ידע והבנה לגבי תהליך הגישור ועל הגישור כ"דרך חיים". ידע זה יכול להיות מאד שימושי לכל אחד. ההרצאה משולבת גם בהדגמות של פתרון סכסוכים בדרך של גישור, תוך שיתוף הקהל שמעלה סוגיות ומשתתף בתהליך הגישור.